Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

Köşe Takımı Dekorasyonu

Köşe Takımı Dekorasyonu

Özellikle küçük alanların maksimum seviyede alan bırakması ve ergonomik kullanımı için köşe takım dekorasyonu yaşam alanları için önemli olmaktadır. Yaşam alınızı köşe grupları ile zenginleştirmek istiyorsanız dekorasyon için atacağınız adımlar önemli olur.

Köşe Koltuk Takımı Nasıl Seçilir?

Köşe koltuk takımları farklı boyutlar ve tasarımlar ile üretilmektedir. Öyle ki insanlar bu koltukları daha çok konforu ile tercih eder. Bunun yanında ergonomik yapısı ile çok kullanışlı ürünlerdir. Zira küçük alanlarda büyük işler başarır. Oturum alanı ile daha çok kişinin aynı anda oturduğu köşe grupları aynı zamanda çok yer kaplamaz. Bu sebeple bulunduğu odada kullanım alanı bırakmaktadır. Bu sebeple küçük evi olan insanlar daha çok evlerinde köşe takımı istemektedir. Köşe takımı dekorasyonunda ise dikkat edilmesi gereken hususlar önemlidir. Bunlar;
 • Tarzınızı belirleyin ( klasik, spor, modern)
 • Konforlu mobilyalar tercih edin
 • Kumaş seçiminde önceliklerinize önem verin
 • Ebatlar odaya yerleşim için önemli olmaktadır.
 • Fonksiyonel ve ergonomik köşe grubu avantaj sağlar
 • Neslive Mobilya Köşe Takımlarını inceleyin.
 • Oturma odası ile salonlarınıza bir yeşillik ekleyebilirsiniz. Bitkiler sadece odanın kirlenmesini önleyebilir. Bununla birlikte tozu azaltır. Hatta odanızı serin tutmak ve karbondioksiti azaltmak gibi pek çok sağlık yararı bulunmaktadır. Ancak bunların yanında aynı zamanda dekorunuza hoş bir dokunuş katarlar. Köşenizi uzun duran yeni bir yer bitkisi ile dekore etmek veya tavanınıza asılı bir bitki eklemek hoş görünebilir. Sadece alanı doğru bitkilerle doldurduğunuzdan emin olmak gerekir. Büyümek için tonlarca güneş ışığına ihtiyaç duyan bir bitkiyse, pencerelerin olmadığı karanlık köşe muhtemelen doğru yer olmayacaktır. Köşe takımı dekorasyonunda odanıza bir sandalye ekleyebilirsiniz. Hepimizin evinde gidip rahatlayabileceğimiz, gevşeyebileceğimiz, iyi bir kitabın tadını çıkarabileceğimiz veya sadece dışarıdaki manzaranın tadını çıkarabileceğimiz belirlenmiş bir yere ihtiyacımız vardır. Bir sandalye ekleyerek o köşeyi daha hoş hissettirebilir ve ona bir amaç verebilirsiniz. Küçük bir alanınız varsa, bir ayna eklemek, odanın daha büyük görünmesi için gözü anında kandırabilir. Duvarlarınızı genişletebilir, herhangi bir dağınıklığı veya tıkanıklığı ortadan kaldırabilir ve odanızdaki ışığı artırabilir. Bu da odayı mükemmel bir selfie köşesi haline getirebilir.

  Masa Ekleyin

  Odanızın köşesini dönüştürmenin ve kullanışlı hale getirmenin bir başka yolu da masa eklemektir. Tüm alanı kullandığınızdan emin olmak için bir köşe masası mükemmel olacaktır. İster iş masanız, ister çocuğunuzun ödev masası, makyaj masası veya oyun masası olsun, sıkıcı köşenizi hızla heyecan verici bir alana dönüştürebilir. Özellikle köşe masaları tasarruf etmek için muhteşem bir yoldur. Sanatsal açıdan vurgulu bir duvar, büyük bir resim çerçevesi, duvar halısı veya tüm bir galeri olsun, her türden sanat odanızın herhangi bir köşesini gerçekten renklendirebilir. Resimler evinizdeki her yeri anında büyüleyebilir. Raflar odanızın herhangi bir bölümü için harikadır. Çünkü yerden tasarruf sağlarlar. Dekore etmenin kolay bir yoludur. Çok yönlüdürler. Raflar dekor ürünleri için harikadır. Çünkü onları mevsime, tatile ve hatta sadece ruh halinize göre değiştirebilirsiniz.

  Aydınlatma Çok Önemlidir

  Bir alanı aydınlatmanın aydınlatma eklemekten daha iyi bir yolu yoktur. Aydınlatma, herhangi bir odanın önemli bir parçasıdır. Şekillendirdiğiniz köşeye yakın büyük pencereleriniz varsa, zaten avantajlısınız. Ancak özellikle penceresi olmayan yerler için aydınlatmalar eklenmesi gerekir. Odanızın köşesine bir sandalye eklemekle ilgili önerimizi yukarıdan aldıysanız, bir de ışık eklemek isteyeceksiniz. Yerden daha fazla tasarruf etmek için uzun bir zemin lambası, şık bir masa lambası ekleyebilir veya yukarıdaki tavana bir şey asabilirsiniz. Hangi aydınlatmayı seçerseniz seçin, günün farklı saatlerinde çalıştırmak gerekir.

  Kitaplık Ekleyin

  Kitap rafları, kitapları küçük bibloları, bitkileri, resim çerçevelerini ve benzerlerini sergilemek için harikadır. Kitap rafları çeşitli stiller, şekiller ve tasarımlarda olabilir. Bu nedenle alanınız için mükemmel olanı mutlaka bulursunuz. El beceriniz varsa, köşenizde simetrik bir tasarım oluşturmak için neden kitaplığı her iki taraftan duvarın içine yerleştirmiyorsunuz? Kitaplığınızda neleri sergileyeceğinizi düşünün. Kendi ev kütüphaneniz mi olacak? Yıllar boyunca topladığınız bazı rastgele ıvır zıvırları sergileyeceğiniz bir yer olacak mı? Kitaplığınızın bir teması olacak mı? Bir kitap rafını dekore etmek ve tasarlamak göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Çünkü çok fazla yer olacaktır.

  Editörün Seçimi