Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

Makyaj Masası Düzeni Nasıl Yapılır?

Makyaj Masası Düzeni Nasıl Yapılır?

Makyaj masaları, bakım yapmayı seven hemen herkesin yatak odasında bulunan mobilyalardan biridir. İşe gitmeden önce, arkadaşlarınızla buluşmadan önce ya da herhangi bir kişisel bakım rutininizde en çok vakit geçirdiğiniz yerler, makyaj masaları ve şifonyer önleridir. Peki kullanışlı ve şık bir alan yaratabilmek adına  makyaj masası düzeni nasıl yapılır?

Makyaj masaları, yeterli özen gösterilmediğinde üzerindeki dağınık makyaj malzemeleri ve mücevherler nedeniyle görüntü kirliliğine sebep olabilir. Bu durumda makyaj masasının nasıl düzenleneceğine dair fikir sahibi olmanız önemlidir. Bunu önlemek ve makyaj masanızda derli toplu bir görünüm elde edebilmenize yardımcı olmak adına içeriğimizde size bazı ipuçları sunuyoruz.

İçeriğimizi inceleyerek klasik yöntemlerin dışına çıkabilir; küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratabilirsiniz. Unutulmaması gereken önemli bir nokta, makyaj masanızın yatak odası mobilyaları ile ile uyum içerisinde olmasıdır. Uyumu yakaladıktan sonra tek yapmanız gereken ise makyaj masanıza stil katacak önerilerimizi uygulamak!..

Makyaj Masası Düzeni Oluşturmanıza Yardımcı Olacak Öneriler

1. Ayna Seçiminizi Doğru Yapın


Makyajınızı ve kişisel bakımınızı rahatça yapabilmeniz için makyaj aynaları vazgeçilemez parçalardır. Makyaj malzemelerini doğru bir şekilde uygulamada ve kusursuz bir görüntü elde etmede makyaj aynaları size yardımcı olacaktır.  Bu noktada, pek çok farklı ayna seçeneği arasından makyaj masanıza ve mobilyalarınıza göre  en doğru olanı seçmeniz gerektiğini unutmayın!

Makyaj masası aynası seçerken görüşü engelleyen desenler içermemesine ve makyaj masanızla uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Sade ve görüşünüzü bloke etmeyecek Art Şifonyer Ayna gibi şık bir ayna sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Ayna seçimi yaparken masanız ile bütün halinde olan üniteler tercih edebileceğiniz gibi, bağımsız bir aynayı da masanın üzerine yerleştirilebilir ya da duvara monte edebilirsiniz. 

Dilerseniz büyük aynaların yanı sıra, küçük ve taşınabilir aynalardan da faydalanabilirsiniz. 

2. Aydınlatmanın Önemini Unutmayın


Evdeki herhangi bir alan söz konusu olduğunda aydınlatma, en önemli unsurlardan biridir. Kimse makyajını karanlık bir ortamda yapmak istemez. Işıltıyı doyasıya hissetmek istiyorsanız, aynalarınızı mükemmel ışıklandırmalar ile destekleyerek mekanınıza şık bir dokunuş katabilirsiniz.

İyi aydınlatılmış bir makyaj masasında, aksesuarlarınızı seçebilmeniz ve kişisel bakımınızı uygulamanız her zaman daha kolay olacaktır. Bu noktada, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok aydınlatma türü vardır. Örneğin, çerçeve kısımlarına monte edilmiş ampullere sahip olan LED ışıklı aynalar makyaj masanızda bulundurabileceğiniz işlevsel aynalardan biridir.  

Odanıza daha farklı bir atmosfer katmak istiyorsanız, makyaj masanızın hizasında tavandan asılan dekoratif lambalar kullanabilirsiniz. Bu, makyaj masanızda daha fazla öğe için yüzey alanından tasarruf etmenizi sağlayacaktır. 

3. Bir Makyaj Sandalyesi Edinin


Makyaj masası düzeni yaparken olmazsa olmazlardan biri de masa önü sandalyeleridir. Kişisel bakımınız sırasında ayna hizasında oturuyor olmanız size rahatlık sağlayacaktır. Aynı zamanda odanızda öne çıkan dokularda ve renklerde olan biri sandalye, evinize şıklık katacaktır. 

Mevcut bir sandalyeniz var ise suni kürk ya da renkli kumaşlar gibi farklı bir doku ekleyebilir, böylece hazırlanırken kendinizi daha zarif hissedebilirsiniz. Ayrıca sandalyenizin makyaj masanız ve odanız için çok büyük olmadığından emin olmalısınız.

Sandalyeye alternatif mi arıyorsunuz? Bir makyaj masası pufu edinebilirsiniz. Sırt desteğiniz olmayacak olsa da makyaj masanızın önüne ya da altına kolayca yerleşecek ve yerden tasarruf etmenizi sağlayacak puflar kullanabilirsiniz. Neslive’in şık detayları ile dikkat çeken Pufi Puf ürünü gibi yumuşak dokulu rahat bir puf seçmeniz, odanızda lüks ve rahat bir ambiyans yaratacaktır.

4. Şık ve İşlevsel Bir Düzen Yaratın


Bir makyaj masasında dağınıklıktan kurtulmanın ve aranan aksesuarları kolaylıkla bulmanın en iyi yolu, onları düzenli tutmaktır. Makyaj malzemeleri, parfümler, takılar ve mücevherler için farklı birer makyaj organizeri ya da düzenleyicisine sahip olmak, makyaj malzemelerinizin organizasyonunda size yardımcı olacaktır. 

Organizer yerine farklı bölmelere sahip bir mücevher kutusu da idealdir. Ayrıca fırçalarınızı şık birer dekoratif bardak veya vazoya yerleştirmek de estetik bir görüntü yaratacaktır.

Küçük makyaj masası tercih edenlerden iseniz, bol miktarda çekmece alanı olan birini seçmek ve çekmece içinde bölmeler oluşturmak da sizin için ideal olacaktır. Bu bölmeleri kendiniz tasarlayabileceğiniz gibi, satın da alabilirsiniz.

5. Makyaj Masanızı Odak Noktası Haline Getirin


Görsel bir denge sağlamak ve odağı makyaj masanıza çekmek için makyaj masanızın odadaki konumu çok önemlidir. Eğer ferah ve geniş bir odanız var ise masanızı güzel ve yeterli ışık alan bir alanda konumlandırmanızı tavsiye ederiz. Makyaj masanız pencerenin önünde değilse duvara büyük bir ayna asabilirsiniz, bu sayede yatak odanız olduğundan daha büyük görünecektir. 

Diğer bir seçenek de makyaj masasının etrafına, dekoratif tablolar veya daha küçük resimlerden oluşan bir koleksiyon asmak olacaktır. Bu sanatsal dokunuş, odanızın şık görünmesini sağlayacak ve alanda hareketlilik yaratacaktır.

Makyaj aynasının ve masasının etrafını uzun bir lamba, ev bitkisi, uzun dar vazolar veya sütun mum gibi aksesuarlar ile zenginleştirebilir, mobilyanıza ayrı bir karakter kazandırabilir ve odak noktanız ile bir denge oluşturabilirsiniz!

6. Makyaj Masanızı Kişiselleştirin


Makyaj masanız, kişisel alanınızdır ve sizinle ilgili parçalar içermelidir. Masanızı sizi mutlu eden şeylerle doldurabilirsiniz. 

  • Fotoğraf çerçeveleri, mumlar, çiçekler ve sizin için özel bir anlama sahip olan objeler ile makyaj alanınızı zenginleştirebilirsiniz. Konu makyaj masası olunca renklerin istekleriniz doğrultusunda cesurca kullanılması da eğlencelidir. Üstelik bu adım dışarı çıkmak için hazırlanırken sizi havaya sokacak, makyaj masanız günlük rutininize ilham verecektir. 
  • Çiçekleri de unutmayın. Bir makyaj masasını düzenlemenin en kolay yolu bir buket çiçek eklemektir. Taze çiçeklerle dolu küçük bir vazo, makyaj masanızı tamamlayacak ve mükemmel bir tarza kavuşturacaktır. 

7. Raflardan Faydalanın


Makyaj masanızı düzenlerken, masanın üzerinde kalabalık bir görüntü yaratmamak ve alandan tasarruf sağlamak için uygun bir raftan faydalanabilirsiniz. Bu şekilde daha düzenli ve estetik görünen bir alan yaratabilirsiniz. 

Örneğin ahşap bir şifonyeri makyaj masası olarak kullanıyorsanız, kenarlarına yerleştireceğiniz ince ahşap raflar, odanızda şık bir görüntü yaratacak ve aynı zamanda daha düzenli bir makyaj masasına sahip olmanızı sağlayacaktır. 

Örneğin özgün detayları ile beğeni toplayan Rita şifonyer gibi ahşap ceviz kaplama bir şifonyer kullanıyorsanız, yanına ekleyeceğiniz ahşap ceviz kaplama raflar size alandan tasarruf ettirirken aynı zamanda şık bir görüntü sunacaktır. 


En özel mobilyaların online satış adresi Neslive olarak bu yazımızda makyaj masası düzeni nasıl yapılır sorusuna cevap verdik. Önerilerimizi dikkate alarak makyaj ve kişisel bakım rutinlerinizi ilham veren estetik anlara dönüştürebilirsiniz. 

Dekoratif bir makyaj masaları, onu tamamlayan şifonyer ve aksesuarlar için Neslive ürünlerine göz atabilirsiniz. Kolay ve hızlı bir şekilde satın alabileceğiniz yüksek kalite ürünler ile odalarınıza şık bir atmosfer katabilirsiniz!

Editörün Seçimi