Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

Oturma Odasının Dekorasyonu İçin En İyi 5 İpucu

Oturma Odasının Dekorasyonu İçin En İyi 5 İpucu

Yaşam alanlarının dizayn edilmesinde ruh haliniz önemli olur. Ancak oturma odasının dekorasyonu için sadece ruh haliniz yeterli değildir. Bu anlamda dekorasyonun sağlanmasında önemli olan hususlar üzerinde ayrıntıları ile durmak gerekir. Oturma odasının dekorasyonu özellikle sizin için önemli olacaktır. Zira sevdiklerinizle ve dostlarınızı burada ağırlayacağınız için hatıralarınıza yeni zenginlikler katacak alanın muhteşem aurası buna destek olur. Hatta kişisel dokunuşlarınız odanıza yön verir. Kişisel olarak tercihlerinize göre dekor farklı bakış açısına neden olur. Ancak oturma odasının dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken başlıca hususlar şunlardır;
 • Mimari döşeme ve karakter
 • Renkler ile ruh haliniz
 • Şık görünüm ve konfor
 • Muhteşem mobilyalar
 • Aydınlatma
 • Mimari Döşeme ve Karakter
 • Mimari açıdan döşemeler pratik amaçlara hizmet eder. Zemin ve tavanların duvarlarla buluştuğu derzleri kaplar ve yapıyı açıklıklar etrafında destekler. Ancak bu unsurlar estetik amaçlara da hizmet etmektedir. Döşeme tarzı, evinize klasik, çağdaş, eski dünya veya bölgesel olsun, ayırt edici bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Kapı ve pencerelerin üzerindeki çıkıntılı lentolar, derin bir korniş ve panelli ve kirişli tonozlu tavan, bu beyaz badanalı oturma odasına bir yer hissi vermek için birleşiyor. Oturma odasının kamusal alan işlevine uygun olarak, ayak altında rahatlık sağlayan ve aynı zamanda tasarımı ifade eden bir zemin kaplaması seçin. Bu canlı duvardan duvara halı, zarif bir çiçek ve çizgi karışımının temelini oluşturuyor. Daha az cesur bir zemini tercih ederseniz, dikkatin mobilya veya sanata odaklanmasını sağlayan sağlam, nötr bir zemin seçin. Alan kilimli parke zeminler, oturma odası zeminleri için en popüler seçeneklerden biridir, ancak seramik karo, taş karo ve tam halı da işe yarar.

  Renkler ve Ruh Haliniz Önemlidir

  Oturma odanız için seçeceğiniz renkler, konukların mekanda nasıl hissedeceklerini etkileyecektir. Renkler, ne kadar yoğun olduklarına ve ne kadar sıcak ya da soğuk olduklarına bağlı olarak mekana enerji verebilir ya da onu rahatlatabilir. Yumuşak mavi ve beyazın dingin düzeni, bu geniş oturma odasını sakin, serin ve derli toplu hissettiriyor - zarif toplantılar için zarif bir ortam. Ayak altındaki açık ten rengi halı, alanı ısıtır ve soğuk tonları dengede tutar. Geleneksel olarak, oturma odası duvarları, diğer odalara göre daha ayrıntılı veya resmi bir işlem görür çünkü oda kamusal bir alan olarak görülebilir. Kişiliğinizi ifade eden hoş bir oda yapmak için tarzınızı yansıtan duvar kaplamaları veya uygulamaları bu anlamda başarılı olabilir.

  Şık Görünüm ve Konfor

  Oturma odanızın özellikle şık görünmesi kadar konforu da önemlidir. Zira uzun süren sohbetlerde rahat bir oturum sağlayan mobilyalar tercih edilmelidir. Bu anlamda konforuna ve şıklığına önem verenlerin adresi Neslive Mobilya sizlere sayısız fırsatlar sunmaktadır. Özellikle ürün katalogunda sizlere hitap eden oturma odası takımları şık görünüşleri kadar sizlere değer katacak özelliklere sahiptir. Odak noktası, oturma odasını sabitler ve sizi alanın içine çekmeye yardımcı olur. Şömine, ocağı ve evi simgeleyen doğal bir odak noktasıdır. Ancak çoğu yaşam alanında asıl ilgi odağı televizyondur. Aynı zamanda güzel bir manzara veya çarpıcı bir sanat eseri de odanın odak noktası olabilir. Oturma odaları toplanma alanlarıdır. Bu nedenle konuşmayı ve etkileşimi teşvik etmek için mobilya düzenlemesini kullanın. Oturma parçalarını duvarlardan uzaklaştırın ve birbirlerine bakacak şekilde düzenleyin. Geniş bir oturma odanız varsa, daha rahat ve samimi bir his için oturma odanızı iki sohbet grubuna ayırın. Gerektiğinde gruba çekilebilen sandalyeler ve puflar, çemberi genişletmenize ve yakınlığı korumanıza olanak tanır.

  Muhteşem Mobilyalar

  Dekorasyonda en önemli unsur doğal olarak mobilyalar olur. Özellikle mobilya sektöründe tarz ve tasarıma yön veren Neslive Mobilya sizlere sayısız ürün çeşidi ile fırsatlar sunmaktadır. Ürün katalogunda yer alan muhteşem mobilyalar eviniz ve yaşam alanlarınızın konforu ve şıklığı için önemli olan unsurlardır.

  Aydınlatma

  Oturma odanızın şıklığını gösterecek ana unsur aydınlatmalar olur. Sarkıt lambalar, avizeler ve duvar aydınlatmaları işinizi fazlasıyla görür. Ancak odada en önemli aydınlatma avizeler ile kendisini gösterecektir. Kısmi aydınlatma seçenekleri ile avizeler çok fazla alternatif sunmaktadır.

  Editörün Seçimi