Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Pratik Ev Dekorasyon Fikri

Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Pratik Ev Dekorasyon Fikri

Günümüzde dekorasyon trendleri hızlı bir şekilde değişebiliyor. Öte yandan yaşam alanlarına işlevsellik katan dekorasyon fikirleri ise zaten çok büyük değişiklikler göstermiyor. Bu sayede hayata fonksiyonellik katan pratik ev dekorasyon bilgileri, geçici trendlere göre çok daha kalıcı oluyor. 

Ev dekorasyonu sadece görsellik değil aynı zamanda konforlu bir yapı da sunmalıdır. Aksi takdirde o evde yaşayan insanlar, kullanışsız ve kötü tasarlanmış bir ev dekorasyonundan olumsuz bir şekilde etkilenir. Bu durum kişilerin göz zevkini bozmakla kalmaz ayrıca fiziksel açıdan rahatsızlık veren birçok probleme neden olur.

Neslive olarak sizler için hazırlamış olduğumuz dekorasyon önerileri ile şık ve konforlu bir yaşam alanına kavuşabilirsiniz. Son derece etkili pratik ev dekorasyon bilgileri ile yaşam alanınızı iyileştirebilir bu sayede yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. 

İşte hayatınızı kolaylaştırırken estetik bir tarz yaratabileceğiniz şık ve pratik ev dekorasyon bilgileri!

1. Portatif Yan Sehpalar


Yan sehpa, birçok sehpa modeline göre çok daha pratik kullanım imkanı sunar. Genellikle koltuk yanlarında tercih edilen yan sehpalar, portatif yapıları sayesinde kolay bir kullanıma sahiptir. Bu noktada dikkatleri üzerine çeken Elegant Yan Sehpa kaliteli malzemesi ve kullanışlı yapısı ile son derece pratik bir kullanım imkanı sağlıyor. 

Birden fazla şekilde kullanılabilen yan sehpalar, konsol olarak da değerlendirebilir. Hatta üzerine ekleyeceğiniz konsol üstü ayna ile son derece dekoratif bir tarz oluşturabilirsiniz. 

Aynı zamanda depolama imkanı da tanıyabilen yan sehpa modelleri, kullanışlı yapılarının yanı sıra şık bir görüntü de sunacaktır. Böylece yaşam alanınızda hem fonksiyonel hem de şık bir tarz yakalayabilirsiniz. 

2. Kullanışlı TV Üniteleri

Şık bir salon dizaynının vazgeçilmez parçası olan TV ünitesi, estetik bir tarz oluşturmasının yanı sıra depolama alanı da sunan kullanışlı bir mobilyadır. Özellikle raflı TV üniteleri ile yaşadığınız alana görsellik katabilir aynı zamanda bir kitaplık gibi kullanabilirsiniz. Bu da çok fazla kitabı olanlar için mükemmel bir ek alan imkanı verir.

3. Sürgülü Dolaplar


Sürgülü bir dolap kullanmak şüphesiz birçok avantajı da beraberinde getirir. Sağa ve sola hareket edebilen kapakları sayesinde gereksiz yer kaybının önüne geçen sürgülü dolaplar, bu açıdan dolayı oldukça avantajlıdır. 

Geniş depolama alanlarına sahip olan sürgülü dolaplar; kıyafet, valiz, aksesuar gibi aklınıza gelen birçok ürünü sığdırabilmenize imkan tanır. Ayrıca dolap kapısının sürgülü olması, odadaki hareket alanını da engellemeyerek rahat ve pratik bir kullanım sağlar. 

4. Kablo Saklama Kutuları

Evinizde bulunan cihazların kabloları eğer düzgün bir şekilde gizlenmezse son derece dağınık bir görüntüye neden olabilir. Ayrıca takılıp düşmenize haliyle yaralanmanıza da sebebiyet verebilir. Özellikle küçük çocuklar ve yaşlılar için çok daha tehlikeli olabilen bu durum, kablo saklama kutuları ile kolay bir şekilde engellenebilir. 

Kabloları düzgün bir şekilde saklayabilmeniz için yapmanız gereken pratik bir organizer olan dekoratif kablo saklama kutusu satın almaktır. Dekoratif kablo saklama kutuları aracılığıyla ev dekorasyonunuzu bozan kötü görüntüyü ortadan kaldırabilirsiniz. 

5. Kullanışlı Bench (Benç) Modelleri 


Bilindiği üzere bench modelleri, hem kullanışlı hem de dekoratif bir oturma alanı sunar. Portatif olması sayesinde istenilen yere kolaylıkla yerleştirilebilen bench, modern veya klasik her dekorasyon tarzına uyum sağlayabilen oldukça pratik kullanıma sahip bir parçadır. 

Bench; salondan mutfağa, yatak odasından antreye kadar bir evin her yerinde tercih edilebilir. Örneğin, antrede kapı girişinde bulunan bir bench, size oturma alanı sağlayarak pratik bir kullanım sağlar. Öte yandan evinize çok fazla misafir geldiğinde yer problemlerinin önüne geçerek alternatif bir çözüm oluşturur. 

6. Çekmeceli Organizerler

Ahşap veya plastik farklı birçok çeşit çekmeceli organizer vardır. Kullanışlı oldukları kadar şık bir görüntü de sunan çekmeceli organizerler özellikle çocuk odası dekorasyonu için hayat kurtarıcı niteliktedir. Çocuklarınızın oyuncaklarını içine koyabileceğiniz bu organizerler, bölmeleri sayesinde pratik bir kullanım imkanı sunar. 

7. İşlevsel Duvar Rafları

Duvar rafları, hem dekoratif bir görüntü sunarken hem de kullanışlı yapısı ile ön plana çıkar. Özellikle yatak odası ve salonda kullanılan duvar raflarını istediğiniz şekilde dekore edebilir, bu sayede kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. 

Bu raflara çeşitli dekoratif aksesuarlarınızı, mumlarınızı hatta kitaplarınızı dahi yerleştirebilirsiniz. Böylece hem alandan tasarruf edebilirsiniz hem de şık ve modern bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

8. Çok Amaçlı Merdiven Raflar


Merdiven raflar kullanışlı olmalarının yanında oldukça dekoratif parçalar olarak karşımıza çıkar. Örneğin, dış kapının hemen yanına koyacağınız bir merdiven raf, dışarıdan geldiğiniz anda ceketinizi asabileceğiniz pratik bir kullanım sunar. 

Merdiven raf, aynı zamanda yatak odanızda da tercih edebileceğiniz kurtarıcı bir parçadır. Örneğin, gece yatmış olduğunuz kıyafetleri sabah olduğunda direkt olarak merdiven rafa asabilir ve odanın dağılmasının önüne geçebilirsiniz.

9. Akıllı Aydınlatma Sistemleri

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile akıllı sistemler artık hayatın her alanında kendisini gösteriyor. Akıllı aydınlatma sistemleri uzaktan kontrol edilebildiği için evde olun ya da olmayın dilediğiniz an sistemi açıp kapayabilmenizi imkan verir. Bu da hayatı oldukça kolaylaştıran bir sistemdir.

Hayatı kolaylaştırmasının yanında LED ışık yapısı ile de enerji tasarrufu sağlayan akıllı aydınlatma sistemleri aynı zamanda estetik bir görünüme sahiptir. Bu nedenle evinizin her alanında bu sistemi kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

Örneğin tavan kenarlarına yerleştireceğiniz LED ışık aydınlatması ile dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz. Akıllı aydınlatma sistemi ile istediğiniz an bu ışıkları açabilir ve hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz.

En özel mobilyaların online satış adresi Neslive olarak bu yazımızda hayatınızı kolaylaştıracak pratik ev dekorasyon bilgilerini inceledik. Siz de yukarıdaki dekorasyon fikirlerini uygulayarak yaşam alanınızı kullanışlı bir hale getirebilir aynı zamanda evinizin iç dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Neslive ayrıcalığı ile satın alabileceğiniz tamamlayıcı ürünler ile evinizin atmosferini kolaylıkla değiştirebilirsiniz!

Editörün Seçimi