Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

Tv Ünitesi Oturma Odasında Nasıl Konumlandırılmalı?

Tv Ünitesi Oturma Odasında Nasıl Konumlandırılmalı?

İşlevsel bir kullanım için oturma odasının düzeni kadar birbirine uyumlu mobilyaların vazgeçilmezi TV ünitesi en iyi şekilde konumlandırılması gerekir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken hususlar göz önüne alınması gerekmektedir. Neslin Mobilya sizlere uzman tasarımcıları ile bu konuda destek olmaktadır. Yaşam alanlarınızın en önemli yeri televizyonun olduğu mekanlardır. Bu anlamda TV ünitesi oturma odasında nasıl konumlandırılmalı sorusunun yanıtı kısaca şu şekilde listelenebilir.
 • Öncelikli olarak odanızda odak noktası seçin
 • Oturma odanızın mobilyalarını gözden geçirin
 • Kitaplığınıza entegre etmeye çalışın
 • Uyum ve işlevsel kullanım önemlidir
 • Oturma alanında her yerden görülebilmesine imkan sağlayın
 • Teknolojik aletlere ve elektrik gibi tesisatlara dikkat edin
 • Bir Odak Noktası Seçin
 • TV'niz odak noktanızsa, oturma alanının ortasına yerleştirin. Şömine rafı veya güzel bir pencere gibi başka bir odak noktanız varsa, yine de rahatça görülebilmesi için odak noktasının bitişiğindeki duvara yerleştirmeyi düşünün. Televizyonunuzun odak noktası olmasını istemiyorsanız veya onu bir an önce gizleyebilmek istiyorsanız, onu kapanabilen kapıları olan bir dolaba veya dolaba koymayı düşünün. Tüm kabloların geçmesi için arkada delikler olduğundan emin olun. Ayrıca, kullanacak çocuklarınız varsa dolabın kolay açılıp kapandığından emin olun.

  Entegre Edin

  Televizyonunuzu kitaplık gibi bir ünite üzerine yerleştirerek ve etrafını kitaplar, objeler ve fotoğraflar ile çevreleyerek dekorunuza dahil edin. Daha da entegre etmek için, etrafını siyah çerçeveli bir fotoğraf veya sanat galerisi duvarı ile çevreleyin . Mutfak gibi bir alanda küçük bir televizyonunuz olsun isteyebilirsiniz. Dolap altına monte edilebilen ve ihtiyacınıza göre açılıp kapanabilen bir televizyon satın alın. Bunlar ayrıca küçük alanlarda veya ev ofislerinde de çalışabilir. Çoğu dekoratör, televizyonunuzu asla şöminenin üzerine veya üstüne koymamanız gerektiğini söyleyecektir. Sadece çok yüksek değil, aynı zamanda odanın en iyi odak noktasının ortasına büyük, siyah bir ekran koyuyorsunuz. Bununla birlikte, bu şu anda bir trend ve bundan hoşlanan pek çok insan var. TV'nizi şömine rafının üzerine koymayı seçerseniz, düz ekran alın ve doğrudan şömine rafının üzerinde bir stand yerine duvara monte edin .

  Popüler Mobilya Düzenlerini Düşünün

  Tasarımcıların en güzel odalar için yöneldiği zamansız oturma odası düzenlerini göz önünde bulundurarak seçeneklerinizi basitleştirin. İşte sizlere birkaç oturma odası mobilya düzenleme örneği. Simetrik düzen: Simetrik bir düzen, alanı görsel olarak dengelediği için her boyutta veya şekildeki odada çalışır. Bir masa ile ayrılmış karşılıklı iki kanepe simetrik bir düzendir. Eşleşen yan koltuklarla çevrili bir kanepe simetrik olarak kabul edilir. Hareketli düzen: Çok pencereli bir oturma odanız varsa, ancak mobilyalarınızı sabitlemek için yeterli duvar alanı yoksa, hareketli bir mobilya düzeni seçin. Bir duvara monte edilmiş bir TV ile odanın ortasında bir ada oluşturmak için mobilyalarınızı duvarlardan birkaç metre uzağa yerleştirin. L-şekilli düzen: L-şekilli bir oturma odası ve yemek odası kombinasyonu, garip bir alan olarak kabul edilir ve mobilya ve TV yerleşimi için daha az duvar alanı gibi kendi zorluklarını sunar. Mobilya ve TV konumlandırması için kullanabileceğiniz genellikle iki duvar vardır; kanepe uzun duvara oturur ve TV doğrudan kanepenin önündeki duvara yerleştirilebilir. Düzensiz odalar için yerleşim düzenleri: Dar oturma odaları, köşeleri ve kuytuları olan alanlar veya açılı şömineler; bunların tümü, garip veya düzensiz şekilli odalar olarak kabul edilir . Kullanışsız oturma odalarındaki mobilyaları düzenlemenin anahtarı, alan kilimlerinde mobilya kullanarak bölgeler oluşturmaktır. Dramatik bir zemin lambası gibi büyük boy bir ifade parçasıyla da bir alanı tutturabilirsiniz. Uzun, dar dikdörtgen oturma odaları için düzenler: Çalışmak için iki uzun duvarınız olacak, bu nedenle ister monte edilmiş ister bir sehpa üzerine yerleştirilmiş olsun, bir duvara bir kanepe ve karşı duvara TV yerleştirmek yaygın bir uygulamadır. Mobilya tasarımı ve geliştirilmesinde önemli roller üstlenen Neslin Mobilya sizlere eşsiz TV üniteleri sunmaktadır. İşlevsel olduğu kadar modern çizgilere sahip olan mobilyalar uzun vadelerde kullanım özelliklerine sahiptir. Hatta uzun yıllar sonra dahi aynı modern çizgileri korumaktadır. Böylelikle sık değiştirme isteği duymayacağınız özelliklere sahiptir. Neslin Mobilya TV üniteleri kadar yaşam alanlarınıza hayat veren tüm mobilya çeşitleri ile hizmet vermektedir.

  Editörün Seçimi