Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

Yatak Odası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yatak Odası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yatak odaları her evin en önemli alanları arasında yer alırken, burada rahat etmek isteyen insanlar hem kullanışlı hem de zevklerini dikkate alarak tercihlerini gerçekleştirmektedir. Bu aşamada seçim önemlidir. Neslive Yatak Odası ile sizlere muhteşem seçenekler sunar. Böylelikle yatak odası seçerken nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt arıyorsanız tam adresindesiniz. 

Bu seçimin doğru olması için dikkat edilmesi adına bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar dikkate alınarak hareket edildiğinde ortaya çıkan sonucun beklentileri daha net bir şekilde karşılayacağını söylemek ise yanlış olmayacaktır. Bu durumda Neslive yatak odası modelleri arasına rastgele bir tercih yapılmaması gerekmektedir. Yatak odası takımları birkaç farklı parçalardan oluşurken gardırop, şifonyer, komodin ve karyola bu parçaların ilk sıralamasında gelmektedir. Bu parçalar fiyatı yükselmesine sebebiyet verirken insanlar nispeten yüksek bir fiyat ödemelerinden dolayı aldıkları ürünün beklentilerini karşılamasını istemektedir. Nihayetinde yatak odaları sık alınan ürünler olmaması nedeniyle bunların değiştirilmesi için ya da ürünlerin kullanılamaz duruma gelmesi ya da eskimesi eklenmektedir. Bu da en düşük ihtimalle birkaç sene demektir. Bu sebeplerden dolayı yatak odası tercihi gerçekleştirirken geniş zamanı düşünülmesi gerekmektedir. 

Hangi durumlarda olacağı da dikkate alınmalıdır. En basitinden kadınların hamilelikte sonrasında doğum süreçleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu dönemler düşünüldüğünde temin edilecek ürünün alçak yatak odası modeli olması gerektiğini söylemek yanlış olmamaktadır. Özellikle yatak odası seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar; 

  • Beklentilerinizi karşılaması
  • Gardrop ile geniş depolama alanları 
  • Boyutlar 
  • Renk seçimleri
  • Yatak ve diğer mobilyalara uyumu
  • Üretimindeki malzeme kalitesi
  • Bütçe

Neslive Bazalı Yatak Odası Modelleri 

Yere daha yakın olan bu ürüne uzanmak hamilelik ve doğum sonrası ya da hastalık gibi durumlarda daha kolay olmaktadır. Yüksek olan modelleri ise bu gibi dönemlerde son derece kullanışsızdır. Özellikle yatak odaları fonksiyonel olması gerekir. Yani ürün şık olduğu kadar insanların hayatlarında kolaylaştırmalıdır. Günümüzdeki evlerde en önemli sorunun sıkışıklık olduğu öncelik alınırsa tercih edilecek ürünün karyolasının bazalı olmasını tercih edilmesi son derece mantıklıdır. Bazalı Neslive yatak odası modelleri sayesinde insanlar hem son derece şık ürünlere sahip olmakta hem de baza kullanma imkanını yakalayabilmektedir. Bu durum evlerdeki sıkışıklığı gideririz ve ekstra bir alanda açmaya olanak sağlar ürünlerin en önemli bölümlerinden biri olan dolap ya da gardırop olarak tabir edilen bölümler yatak odası, dolap modelleri sayısı son derece günümüzde oldukça popülerdir. Bu modeller arasında İnsanlar kendi zevklerini hitabet edenleri tercih edebilmektedir. Ancak seçim gerçekleştirilirken yalnızca zevklere göre hareket edilmesi doğru olmamaktadır. Bu aşamada zevkle beraber dolabın kullanışlı olması kolaylık sağlaması ve benzer avantajlarını özen gösterilmelidir. Yatak odası dolapları incelendiğinde normal kapalı ve sürgülü olan seçeneklerin olduğu görülebilmektedir. Bu noktada sürgülü seçeneklerin herhangi bir alana gereksinim duymadan açıldığı bilinmektedir. Normal kapalı olan modellerini ise mutlaka alana gereksinim olmaktadır. Eğer dolap alacak kişinin alan konusunda sıkıntısı bulunuyorsa yatak odası küçükse sürgülü modelleri tercih etmelidir. Bu tür durumlar dikkate alındıktan sonra yatak odası çeşitleri içerisinde uygun olan modellerin bulunması daha kolay olmaktadır. 

Yatak Odası Modelleri 

Avangart yatak odası modelini seven kişiler yatak odası modelleri kategorilerine yönelmeli ve buradan beğendiği modellerine dikkat etmelidir. Yatak odası modelleri daha farklı bir modeli tercih edenler de beğendikleri model üzerinden arayışa girmelidir. Bunlar haricinde yatak odası başlık modelleri detaylı olarak incelenmeli özellikle boyutuna dikkat edilmelidir. Bütün bu hususların haricinde yatak odası fiyatları mutlaka farklı noktalarda araştırılmalı ve uygun olanlar tercih edilmelidir. Aynı zamanda Neslive yatak odası modelleri içerisinde yer alan kategoriler incelenerek sizler de hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz. İşçiliği fazla olan ürünlerin daha yüksek fiyata sahip olduğu unutulmamalıdır. Bununla beraber firmanın bulunduğu semt ve konumda fiyatları yansımaktadır. Örneğin bir AVM ya da İstanbul Etiler gibi bir bölgeden temin edilecek mobilyanın fiyatı oldukça yüksek çıkmaktadır. Yani bunlar göz önünde bulundurularak kararlar verilmelidir. 

Odanın Ebatlarına Uygun Baza ve Mobilya Seçimi

Eşya yerleştirmek adına ne fazla büyük ne de fazla küçük bir Neslive baza ve yatak tercih kişiyi sıkıntıya sokacağından mutlaka odanın ebatlarına uygun baza ve mobilya seçimi gerçekleştirilmelidir. Her ne kadar günümüzde bu isimle popüler olmaya başlamış olsa da yatak odalarının olmazsa olmazlarından biri ise makyaj masalarıdır. Üzerinde her daim elimizin altında olması gereken malzemeler yerleştirildiğinde makyajlar gerçekleştirilip, temizlendiğinde makyaj masaları hem dekoratif görünmeli hem de işlevsel olmalıdır. Bu konuda en önemli kriter odada nasıl bir hava oluşturmak istenildiğidir. Eğer ki ferah bir atmosfer oluşturulmak niyetindeyse kişi mutlak surette açık tonlara yönelmekte yarar vardır. En azından perdeler iç açıcı renklerde olmalıdır. Bunun yanı sıra diğer mobilyaların renk ve tarzlarına göre duvar renklerine göre halı rengini belirlemek de mümkündür. Uykunun en önemli unsuru olan yatağın seçimi tüm hayatı etkilemektedir. Eğer ki kişi uyandığında bitmek bilmeyen sırf boyun olmak üzere bel ağrılarını da beraberinde taşıyorsa yanlış bir yatakta uyuduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle kişisel tecrübeler ya da doktor tavsiyesine göre bir yatak tercih edilmelidir.

Editörün Seçimi