Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

Monokrom Evler: Dekorasyonda Siyah-Beyaz Kullanımı

Monokrom Evler: Dekorasyonda Siyah-Beyaz Kullanımı

Monokrom nedir?

Monokrom, resim, fotoğraf veya tasarımların tek renk, tek tonlamadan oluşması anlamına gelir. Yunanca “mono” kelimesinden “tek” günümüze gelmiştir.

Monokrom bir çok sanat dalında kullanıldığı gibi ev dekorasyounda da çok sık tercih edilen ve modası hiç geçmeyen bir stildir. Aslında bu stil, sadece siyah-beyaz tonlardan oluşmamakla birlikte, tek bir rengin farklı tonlarını kullanarak yaratılan skala anlamına gelir.


Dekorasyonda monokrom tarz nasıl kullanılır?

Monokrom stilini evinizde dilediğiniz her renk ile kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunda canlı renkler kullanmak biraz cesur ve iddialı olduğu için genellikle siyah beyaz tonlar sıklıkla tercih edilmektedir. Bir dekorasyon stili olarak kullanılabilen monokrom, doğru mobilyalar seçildiğinde minimalist ve sakin bir etki yaratabilir.

Biz de en sık kullanılan siyah beyaz monokrom tarzına uygun mobilyaları sizler için seçtik!

Zıt renklerin kombini!

Dikkat etmeniz gereken, bir ürünü siyah seçerken diğer yıldız parçaları tam zıt renginde seçmek!
Kapılarınız beyaz ise duvarlarınız siyah; koltuğunuz siyah ise tv üniteniz beyaz olmalı!Ton-sür-son!

Evinizde zıt renkler kullanmak çok iddialı geliyorsa, risk almadan rahat ve minimal bir görünüm oluşturmak için griler ve beyazların kombinlendiği şık bir atmosfer yaratabilirsiniz!Grinin 50 tonu

Gri üzerine koyu gri kullanmak evinizin estetik görünümünü bir üst noktaya taşıyacak!

Gri koltuk takımı, açık tonlarda gri bir halı ve antrasit tonlarında bir tv sehpası seçerek şahane bir renk skalası oluşturabilirsiniz.Monokrom tamamlayıcılar!

Düz renk bir koltuğu, siyah beyaz tonlardaki dekorasyon ürünleri ile tamamlayarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz.


Editörün Seçimi