Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

Lüks Evlerin İçinde Olması Gereken 6 Mobilya

Lüks Evlerin İçinde Olması Gereken 6 Mobilya

Lüks evlerin içi, tasarımcıların ve ev sahiplerinin ayrıntılı bir şekilde özen gösterdiği yaratıcı süreçler sonucunda dekore edilir. Sizler de evlerinize gösterişli bir şıklık kazandırmak istiyorsanız, bu hususta dikkate almanız gereken bazı önemli ayrıntılar var. 

"Lüks" kelimesi, herkes için farklı bir şeyi ifade edebilir. Pahalı, benzersiz veya son derece yüksek kaliteli... Gerçekte, lüks kavramı birçok farklı unsuru kapsar. Lüks dekorasyon, yüksek kaliteli ürünlere, işlevselliğe ve kişiye özel dokunuşlara ihtiyaç duyulmaktadır. 

Lüks bir evi normal bir evden ayıran şey, her şeyden önce ayrıntılara gösterilen özendir. Dekorasyona ilgi duyan çoğu kişi,  mobilya ve dekoratif aksesuarlardaki en son trendlere ve tarzlara aşina olmanın ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Lüks evlerin içi dekore edilirken hangi mobilyaların olması gerektiğini belirlemek ise aslında sanıldığından da kolay! 

Rahatlığı ve işlevselliği esas alırken aynı zamanda lüks bir dekorasyon yapabilmeniz için Neslive olarak sizi bu beklentinizi sağlayabilecek mobilya alternatifleri ile bir araya getiriyoruz. Bu doğrultuda, evinizde lüks ve estetik bir algı yaratmak için doğru mobilyaları seçmenize yardımcı olacak bir rehber hazırladık. 

Lüks Evlerin İçinde Olması Gereken Mobilyalar

Lüks bir iç mekânda kişiye özel parçalar, malzeme kaliteleri, doğru renkler ve dokular, süslemeler ve mobilyaların mekân içindeki düzeni büyük bir fark yaratır. Bununla birlikte, dekorun ve lüksün estetik doğası önemli unsurlar olsa da evin ve özel olarak mobilyaların işlevselliği de çok önemli bir rol oynar. 

Tasarım ve lüks kavramlarını birleştirirken mobilya seçimi en önemli aşamalardan biridir. Bu yüzden de lüks ev içinde olması gereken bazı mobilyalar vardır. Size önereceğimiz 6 lüks mobilya fikri ile evlerinizde en üst düzeyde lüksü deneyimleyebilir ve benzersiz bir ortam yaratabilirsiniz.

1. Yaşam Alanınızın Vazgeçilmezi: Koltuk Takımı


Yaşam alanları lüks bir anlayışa göre dizayn edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli alan salondur. Salon ve oturma odanız, gündelik yaşamınızda en çok vakit geçirdiğiniz alanlardan birisidir ve bu nedenle özenle döşenmelidir. Odanın büyüklüğü, renk ve malzeme seçimi, detay ve aksesuarlar, aydınlatma ve mobilya tasarımı açısından büyük fark yaratır. Fakat, oturma odasının olmazsa olmazı koltuk takımlarıdır. 

Zarif ve lüks bir oturma odasının kalbi, kanepe, koltuk ve berjerlerden oluşan bir aranjmandır. Özellikle berjerler, salonunuza özgün bir şıklık katacaktır. Her bir parçanın birbiriyle uyumu çok önemlidir. Oturma odası için hangi renk seçilirse seçilsin, koltuk temel unsurdur. 

Odanın büyüklüğüne göre mekân yaratmak veya ortama davetkar bir nitelik kazandırmak için koltuklarınızı doğru seçtiğinizden emin olmalısınız. Örneğin hâkim rengin ahşap olduğu veya zeminin koyu olduğu durumlarda kanepe ve koltukların dokusu veya derisi için nötr tonlar önerilir. 

2. Küçük Dokunuş, Büyük Etki: Sehpalar

Evlerinizde lüks bir ambiyans yaratırken sehpa da önemli bir unsurdur. Orta sehpa, yan sehpa veya zigon sehpa olarak pek çok farklı çeşidi bulunan sehpaların yapımında değerli malzemelerin kullanılması onlara eşsiz bir dokunuş sağlar: Ahşap, metal, mermer, değerli kumaşlar, cam ve doğal taşlar, fark yaratan dokular ve ışık oyunları yaratır. 

Özellikle geniş salonlarda boşluğu dolduran sehpalar, aynı zamanda kullanışlı ev dekorasyon ürünleridir. Küçük ve sade bir sehpa ile minimalist ve lüksü bir arada deneyimleyebilirsiniz. Daha modern ve lüks bir ev dekorasyonu için elegant orta sehpa gibi bir metal sehpa daha uygun bir seçim olacaktır. Ayrıca klasikten ödün vermeyenlerden iseniz işlemeli ve motifli sehpaları tercih edebilirsiniz.

3. TV Üniteniz ile Fark Yaratın


Televizyonunuzun klasik bir oturma odasının temiz ve lüks görünümünü bozduğu veya modern bir oturma odasını sıradan hale getirdiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak lüks TV üniteleri sayesinde odanın genel görünümüne mükemmel bir dokunuşta bulunmanız mümkün. Her şey oturma odasının tarzına ve renklerine eşlik edecek doğru malzemeyi seçmenize bağlı! 

Evinizde hakim olan dekorasyon stili modern bir tarzsa, geometrik şekiller içeren bir TV ünitesi mükemmel seçim olacaktır. Ancak daha klasik bir oturma odası için vintage ayrıntılardan oluşan bir parça tercih edebilirsiniz. Lüks ve zenginliği daha da betimlemek isterseniz, yüksek boylu ve çeşitli aksesuarlarla süsleyebileceğiniz birçok rafı bulunan duvar üniteleri salon ve oturma odalarınıza çok yakışacaktır.

TV ünitesi dekorasyonunda hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini, TV Ünitesi Nasıl Dekore Edilir? İlham Alabileceğiniz 5 Fikir başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

4. İşlevsel ve Lüks Dresuarlar

Lüks ev içi dekore edilirken olmazsa olmaz bir diğer mobilya da dresuarlardır. Dresuarlar evin birçok alanında kullanılabilir. Estetik katkısının dışında ayrıca işlevselliği de yüksek olan mobilya türlerindendir. Evinizin her alanında kullanılabilen dresuar modellerini lüks konseptinizin tamamlayıcısı olarak tercih edebilirsiniz. 

Dresuarlarda kullanılan parlak materyaller ve ışıltılı malzemelerin konuklarınızın dikkatini çekeceğini garanti ediyoruz! Salonlarınızda kullanacağınız sade bir dresuar, evinize zengin bir görünüş katacak ve aynı zamanda fazla eşyalarınızı muhafaza ederek görüntü kirliliğini en aza indirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca yatak odanızda da dresuar kullanmak isterseniz dresuarınızı bir ayna ile destekleyip kullanışlı ve lüks bir görüntü yaratabilirsiniz. 

5. Josephine ve Benç Koltuklardan Faydalanın


Josephine ya da bilinen adıyla modern divanlar, yatak odanızda ya da salonunuzda kullanabileceğiniz lüks bir mobilya türüdür. Film sahnelerinde olduğu gibi sıcak bir yaz gününde kendinizi şımartmak veya güneşli bir pencerenin yanında dinlenmek için, lüks bir daybed kullanabilirsiniz. Victoria Josephine Daybed sizin için güzel bir seçim olacaktır.

Daybed’e alternatif olarak, yatak odanızda özellikle yatağınızın sonuna yerleştireceğiniz bir benç koltuk ile uyuma alanınızın görüntüsünü zenginleştirebilirsiniz. Özellikle yatağınızla uyumlu bir benç koltuk hem işlevsel hem de lüks bir hava katacaktır. Ayrıca daybed ve benç koltuklarınızı çeşitli kumaşlarla dekore edebilirsiniz.

6. Aydınlatmayı  Zenginleştiren Avizeler Kullanın

Lüks ev içinde, önemli bir fark yaratan diğer bir unsur da aydınlatmadır. Tavanınız yeterince yüksekse, lüks bir avize sizin için harika bir seçim olacaktır. Aydınlatma daha sonra aplikler, duvar spotları ve lambader dekorasyon örnekleri ile geliştirilebilir. 

Avize tercih ederken büyük sarkıt ve kristallerden yapılmış bir avize tercih edebilirsiniz. Kristal avizeler, ihtişamlı duruşlarıyla konuklarınıza unutulmayan bir görüntü sunacaktır.

En özel mobilyaların online satış adresi Neslive olarak bu yazımızda lüks evlerin içinde olması gereken 6 mobilyadan bahsettik. 

Siz de modern ve lüks evlerinin dekorasyonları için tasarlanan mobilyaları Neslive ayrıcalığı evinizin bir parçası haline getirebilir, dilediğiniz lüks ev dekorasyonunu yaratabilirsiniz.

Editörün Seçimi