Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

TV Ünitesi Nasıl Dekore Edilir? İlham Alabileceğiniz 5 Fikir

TV Ünitesi Nasıl Dekore Edilir? İlham Alabileceğiniz 5 Fikir

Salon ve oturma odalarının vazgeçilmez mobilya seçenekleri arasında yer alan televizyon üniteleri, işlevsel özelliklerine ek olarak şık tasarımları ile ev dekorasyonlarında fark yaratıyor. Peki ama küçük ve etkili birkaç dokunuşla TV ünitesi nasıl dekore edilir

TV ünitesi dekorasyonu, son dönemde dekorasyon tutkunlarını çemberine alan ve popülaritesini giderek arttıran konuların başında geliyor. Hiç şüphesiz bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi ise TV ünitelerinin şık tasarımları ile hayal ettiğiniz tarzı hayata geçirmeye yardımcı olması… 

Eğer sizler de TV ünitesi nasıl dekore edilir sorusuna bir yanıt arıyorsanız, içeriğimizde yer verdiğimiz fikirleri tarzınıza en uygun biçimde harmanlayabilir; salon ve oturma odalarınızda odak noktasında beğeni toplayan tasarımların yer aldığı, stil sahibi bir ambiyans oluşturabilirsiniz! 

TV Ünitesi Nasıl Dekore Edilir?


Salon ve oturma odalarının yıldız parçaları arasında yer alan televizyon ünitelerinin titizlikle dekore edilmesi; yaratılmak istenen atmosferin çok daha kolay bir biçimde elde edilmesine olanak tanıyor. Peki TV ünitesi nasıl dekore edilir? TV ünitesi dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? 

TV ünitesi dekorasyonu fikirlerini bir araya getirdiğimiz içeriğimizde, aradığınız şıklığı evlerinize taşıyacak önerilerimizden ilham alabilir; tasarımı ile dikkat çeken alanlar oluşturarak seyir keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz. 

1. Sevdiğiniz Fotoğraflarınızı Sergileyin 


Üzerine televizyonunuzu konumlandırdığınız TV ünitesinin tasarım şıklığını, baktığınızda sizi mutlu edecek ve güzel anılarınızı hatırlamanıza yardımcı olacak fotoğraf çerçeveleri ile tamamlayabilirsiniz. 

Bu doğrultuda seçeceğiniz çerçevelerin; dekorasyonuna yön verdiğiniz iç mekanların genel tarzı ile örtüşmesi gerektiğinin de altını çizmekte fayda var. Öte yandan bir süre sonra sizin gözünüz alışacak olsa da ağırladığınız misafirleriniz için iddialı ve çok renkli çerçeveler dikkat dağıtıcı olabilir. Bu nedenle bu ayrıntıyı da göz önünde bulundurmalı, çerçeve ve fotoğraf seçimini buna uygun biçimde yapmalısınız. 

Eğer raflı bir televizyon ünitesi tercih ettiyseniz fotoğraf çerçevelerini rafların üzerinde konumlandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha dikkat çekici olması adına dilerseniz çerçeveleri nizami bir biçimde televizyon ünitesinin duvarına da asabilirsiniz. 

Neslive’in iddialı tasarımı ile dikkat çeken televizyon üniteleri arasında yer alan Gold TV ünitesi, oluşturmak istediğiniz fotoğraf sergisi için ideal TV ünitesi seçeneklerinden biri olacaktır. 

2. TV Ünitesi Dekorasyonunu Kitaplarla Zenginleştirin


Çağdaş stilden etkilenen ve zevk sahibi kişiler tarafından dekore edilmiş evlerde en çok karşılaşılan TV ünitesi modellerinin raflı seçenekler olduğunu söylemek mümkün. Peki okuduğunuz ya da okumak üzere beklettiğiniz kitaplarınızı TV ünitenizin raflarında sergilemeye ve televizyon ünitenizi zenginleştirmeye ne dersiniz? 

Eğer bu önerimizden hoşlandıysanız  evinizdeki TV ünitesinin raflarını, kitaplarınızla veya dergilerinizle donatabilir; size özel benzersiz bir stile imza atabilirsiniz. Sunduğu estetik şıklığın yanı sıra işlevsel artıları ile ön plana çıkan bir TV ünitesi arayışındaysanız, Neslive’in raflarında kitaplarınızı sergileyerek sofistike bir tarz yaratacağınız Viera TV Ünitesine göz atabilirsiniz.

3. Tarzınızı Aksesuarlarla Güçlendirin 


Aksesuarlar, bulundukları mekanların şıklığını yukarılara taşıyacak en önemli tasarımsal öğeler arasında yer alıyor. Bu nedenle TV ünitesi nasıl dekore edilir sorusuna yanıt ararken aksesuarların gücünü geri plana atmamalısınız. 

Tv ünitenizin tasarımına uyum sağlayacak biblolar, çağdaş stilin en güzel örneklerinden biri olan mini heykeller ya da nostaljik görünümü ile beğeni toplayacak bir masa saati… TV ünitesi dekorasyonu için hangi aksesuarları tercih edeceğinize tamamen kişisel zevk ve beğenileriniz doğrultusunda karar verebilirsiniz. 

Bu noktada, estetiği öne çıkarırken konforunuzu da geri plana atmamanız gerektiğini hatırlatalım. Heyecanlı bir film izlerken ya da sevdiğiniz bir programı takip ederken seyir keyfinizi bölmemesi  TV ünitesinin üzerindeki aksesuarların dikkat dağıtmayacak ve uygun ebatlarda olduğundan emin olmalısınız.

4. TV Arkası Dekorasyonunu Es Geçmeyin

TV arkası duvar dekorasyonu da televizyon ünitesinin bir parçası olarak değerlendirilmelidir. Hem modern stile uygun olarak tasarlanan hem de klasik etkileri ile göz dolduran iç mekanlarda sıklıkla tercih edilen TV arkası dekorasyonu, salonun daha ferah görünmesini sağlayan dekorasyon tüyolarından bir tanesidir. 

Eğer televizyonunuzu TV ünitesinin üzerine yerleştirmek yerine duvarın üzerine asarak ya da gömerek sabitlemeyi düşünüyorsanız, çeşitli dekoratif fikirler ile bu duvarı da zenginleştirebilirsiniz. 

Televizyonun asılacağı kısmı, şık bir duvar kağıdı ya da taş veya tuğla kaplaması ile farklılaştırmak; duvarın ilgili bölümünü farklı bir renge boyamak TV arkası dekorasyonu için iyi bir fikir olacaktır. 

TV arkası dekorasyonu için kullanışlı TV sehpası modellerini tercih etmeniz daha doğrudur. Örneğin şık tasarımı ile daha ilk bakışta dikkat çeken Kant TV sehpası, tarzınıza yön verecek bir seçenek olabilir.   

Buna ek olarak, çeşitli nedenlerden dolayı televizyonu duvara sabitleyerek kullanmak istiyorsanız TV pano modellerini de inceleyebilirsiniz. Recta TV Ünitesinin ek modülleri sayesinde istediğiniz parçaları kullanarak tamamen size ve zevklerinize uygun bir görünüm elde edebilirsiniz.

5. TV Ünitesi Dekorasyonuna Bitkilerle Renk Katın

TV ünitesi nasıl dekore edilir sorusuna verilecek bir diğer yanıt da, günümüz dekorasyon trendleri arasında yükselen değerlerden biri olarak öne çıkan ev bitkileri ile olabilir. Üstelik ev ve salon bitkileri ile doğayı evinize taşımak için iç mekanlarınızda hakim olan dekorasyon stilinin ne olduğunun da bir önemi yok! 

Bu doğrultuda televizyon ünitesini, bakımını yaparken zorlanmayacağınızı düşündüğünüz; aynı zamanda estetik görünümü ile de beğeni toplayacak bitkilerle süsleyebilirsiniz.

Salon ve oturma odanızdaki diğer eşyaların tarzına uyum sağlayacak saksıların içerisine yerleştireceğiniz küçük ev bitkilerini TV ünitesi raflarında konumlandırabilirsiniz. Karmaşık bir görünüme sebep olmaması için fazla yer kaplamayan çiçekleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. 


Buna ek olarak eğer benjamin veya devetabanı gibi iri yapraklı ve uzun bitkileri daha çok seviyorsanız bu tür bitkileri de TV ünitesinin hemen yanına yerleştirerek harika bir ortama sahip olabilirsiniz. 

Tasarım mobilyaları stil sahibi evlerle buluşturan Neslive olarak içeriğimizde TV ünitesi dekorasyonu ile ilgili merak ettiklerinizi, evinizin aurasını değiştirecek yaratıcı fikirlerle yanıtladık. Peki ama evlerde yeni bir tarz kurgulayan bu fikirleri hayata geçirmeden önce nelere dikkat edilmelidir? İşte TV ünitesi seçerken ve satın aldığınız TV ünitesini konumlandırırken dikkat etmeniz gereken ayrıntılar! 

TV Ünitesi Nasıl Olmalıdır?

TV ünitesi nasıl dekore edilir sorusunu yanıtladıktan sonra TV ünitesi dekorasyonuna dair önemli noktaları değerlendirmek, ilham aldığınız dekoratif önerileri hayata geçirmeniz konusunda size epey yardımcı olacaktır. 

Salon ve oturma odalarının olmazsa olmazı TV üniteleri, konumlandırıldığı iç mekanda bulunan diğer mobilyalarla tamamlayıcı bir bütünlük oluşturmalıdır. Bu doğrultuda evinizin bu bölümü için benimsediğiniz dekorasyon tarzını TV ünitesi seçiminizde de örnek alabilirsiniz. 

Buna ek olarak, TV  konumlandıracağınız odanın büyüklüğünü ve şeklini göz önünde bulundurmalı, hem TV ünitesinin hem de koltuk ya da konsol gibi diğer eşyaların yerleşimini buna uygun biçimde yapmalısınız. 

Yatak odası yerleşimi ya da salon yerleşimi kadar önemli olan bir başka konu da televizyon ünitesinin nasıl konumlandırıldığıdır. Film ve dizi izlerken konforun ön planda olmasını istiyorsanız TV ünitesi yerleşiminde buna dikkat etmelisiniz. Örneğin koltuklarla televizyon arasındaki mesafenin ne çok fazla ne de az olması gerekir. 


Eğer aradığınız, şıklığın yanı sıra uzun ömürlü bir kullanım ise satın alacağınız televizyon ünitesinin kaliteli bir malzemeden üretildiğinden emin olmalısınız. 

Ek olarak eviniz için mobilya seçiminde hangi noktaları dikkate almanız gerektiğini merak ediyorsanız, Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta başlıklı yazımızı okuyarak bu konuya dair fikir edinebilirsiniz. 

Dekorasyon tutkunları için yazımızda TV ünitesi nasıl dekore edilir sorusunu yanıtlayarak TV ünitesi yerleşiminde dikkat edilmesi gereken temel noktalara yer verdik. İçeriğimizde sıraladığımız tüyoları göz önünde bulundurarak evinizdeki televizyon ünitesini şık bir biçimde dekore edebilir; hayallerinizdeki gibi bir atmosfer oluşturabilirsiniz. 

Son olarak eviniz için şık, kusursuz ve kaliteli bir TV ünitesi arayışındaysanız, evinizde yepyeni bir stil kurgulayarak salon ve oturma odalarınıza ışıltı katacak en güzel TV ünitelerine Neslive ayrıcalığı ile sahip olabileceğinizi de tekrar hatırlatalım. 


Editörün Seçimi