Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

İhtişamına Hayran Bırakan 11 Siyah Salon Dekorasyonu

İhtişamına Hayran Bırakan 11 Siyah Salon Dekorasyonu

İç mekan tasarımlarındaki popülerliğinin artmasıyla siyaha olan ilgi ve talep de oldukça arttı. Çoğu kişi tarafından dekorasyon yaparken genellikle kaçınılması gerekilen bir renk olarak görülen siyah, doğru seçimlerle yaşam alanınıza ihtişam ve şıklık katabilir.  Cesur tercihlerin yaratıcılıkla birleşmesi salonunuzu ruhu ve karakteri olan bir yere dönüştürecektir.

Keskin ve şık bir renk tonuna sahip olan siyah dekorasyonda kullanırken oldukça dikkatli olmamız gerekiyor. En özel mobilyaların online satış adresi Neslive olarak sizler için hazırladığımız yazımızda, siyah salon dekorasyonu hakkında tüm merak edilenleri ve salonunuza uygularken dikkat etmeniz gerekenleri listeledik. 

Aynı zamanda İç Dekorasyonda Modern Stil Nedir? başlıklı yazımızı okuyarak modern dekorasyon ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz. 

Siyah Salon Dekorasyonu


Siyah renk, ev dekorasyonu dünyasında giderek daha fazla kullanılmaya başlanıyor. Eskiden endüstriyel, çağdaş ve hatta art deco mekanlarda görülürken, normal yaşam alanları için de bir tercih haline geldi. Bir duvarı siyah boyayla kaplamak cesaret isteyen bir tercih gibi görünse de, koyu renkli duvarlar güzelliğe kolaylıkla sahip olabilir. 

Tabii ki siyah salon dekorasyonu sahibi olmanın tek yolu sadece duvarları boyamak değildir. Kitaplıklardan, halılara, aydınlatmalara kadar tüm aksesuarlarınızın rengini de uyumlu bir şekilde koyu tercih ederseniz siyah salon dekorasyonu şıklığına ve ihtişamına sahip olabilirsiniz. 


Siyah salon dekorasyonu bütünlük içinde yapmanız gereken bir dizayndır. Sadece duvarları boyayarak elde edemeyeceğiniz karakter için doku ve ton çeşitliliği de katmanız gerekir. Mobilyalarınızın da koyu renk tonlarıyla uyumlu olması gereken bu dekorasyon stiline gelin yakından bakalım.

Siyah Salon Dekorasyon Fikirleri

1. Mat Renk Kullanın


Duvarlarınıza uygulayacağınız mat renk ve eşyalarınızın yakalayacağı uyum, çoğu düşüncenin aksine asla sıkıcı bir görüntü yaratmayacaktır. Perdelerinizden, halılarınıza salonunuzdaki tüm eşyaların sahip olacağı mat görüntü ihtişamı salonunuzda sonuna kadar hissetmenizi sağlayacak. Zarif ve güçlü bir renk olmasıyla duvarlarınızı siyaha boyamak her zaman iyi bir dekorasyon sonucu verir.

2. Karamsar Bir Görüntüye Çare Kolay


Eğer siyah rengin duvarlarınızda bulunmasının sizi karamsarlığa ve kötü bir atmosfere iteceğini düşünüyorsanız, duvarlarınıza biraz parlaklık katmak için siyahın daha açık tonlarına yönelmek her zaman için en iyi çaredir. Alanınızın sahip olacağı parlaklık ile kazanacağı lüks ve ihtişamlı görüntü dekorasyonunuzun estetik olarak 

3. Bitkileri Atlamayın


Siyah ve yeşil uyumlu olmadığını düşünüyor olsanız bile salonunuza ekleyeceğiniz bitkiler ile yaratacağınız uyuma çok şaşıracaksınız. Doğa etkilerini salonunuzda hissetmenize de yarayacak olan bu dekorasyon yöntemi ile sıcak ve doğal bir ortam yaratabileceksiniz. 

Eşyalarınızla da uyum yakalayabilecek bitkileri tercih ederek salonunuzun koyu bir dekorasyona sahip olmasına rağmen nefes almasını sağlayacaksınız.

4. Karıştırmaktan Çekinmeyin


Klasik, siyah deri bir kanepeyi modern, göz alıcı mobilyalarla eşleştirin ve her iki farklı stilin en iyi mobilyalarından faydalanın. Siyah deri koltuk asla modası geçmeyen ender mobilyalardandır ve ekleyebileceğiniz şık modern sehpalar ile mükemmel bir kontrast sağlar.

Salon dekorasyonu için Elegant orta sehpa lüks ve modern görünümü ile tam olarak ihtiyacınız olan ürün.

5. Sanat Eserleri Kullanın


Binlerce güzel tablo arasından seçebileceğiniz ürünleri, siyaha boyanmış duvarınız üstünde sergileyebilir, yaşam alanınıza modern bir hava katabilirsiniz. Özellikle siyah arkaplan üzerinde duran pastoral tablolar salonunuza canlılık katacaktır.

Çerçevelerini seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ihtişamlı görüntüye sahip olmalarıdır. Oyma desenlere sahip çerçeveleri tercih etmeniz salonunuzu oldukça estetik gösterecektir.

6. Geleneklerinize Bağlı Kalmayın


Geleneksel dekorasyon seviyor olmanız siyah duvar tasarımlarından çekinmeniz anlamına gelmez. Klasik renklerden sıkıldığınız zaman denemeniz gereken siyah salon dekorasyonu mavi ya da beyaz gibi renklerden sonra yaşam alanınızda farklı bir deneyim sunacaktır.

Açık rengin veremediği şatafat ve ihtişama sahip olacağınız siyah renk ile bir daha geleneksel renklere dönmek istemeyeceksiniz.

7. Doğal Işığa Önem Verin


Eğer salonunuzun yıldızı olmasını istediğini siyah mobilyanız varsa daha hafif eşyalarla tamamlamayı tercih edin. Salonunuzda geniş pencerelerinizin önüne yerleştireceğiniz siyah deri koltuktan daha fazla dikkat çekecek herhangi bir eşya olmamalı.

Eğer salonunuzda doğal ışık kaynağı yaratabileceğiniz bir seçeneğiniz yoksa Neslive aydınlatma modelleri ihtiyacınıza karşılık verirken evinizin ambiyansını canlandırmanıza katkıda bulunacak.

8. Tavanla Zıtlık Oluşturun


Siyaha boyanmış bir odanın yaratabileceği karamsarlık ve basıklık hissine karşı bir çözüm olarak tavanınızda yapacağınız kontrast, odanızın ferah hissetmesine yarayacaktır. İki zıt rengin bir araya gelerek oluşturduğu bu stil, yaşam alanınızın geniş hissini korumasını sağlayacak. 

9. Sadece Duvar ile Sınırlamayın


Siyah salon dekorasyonu sadece duvarlarınızı siyaha boyamakla elde edilmez. Siyaha boyayabileceğiniz tavan ile odanız arasında bütünlük yaratabilir ve birleşmiş bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu renk özellikle yüksek tavanları görüntü olarak aşağıya indirerek sıcak bir ortam hissi yaratmanızı sağlar. Daha önce de belirttiğimiz gibi beyaz ve siyah renkler kullanarak yakalanan kontrast odanıza sıcaklık katar. 

10. Başka Renkleri Göz Ardı Etmeyin


Salonunuza yapacağınız siyah renk dekorasyonu sadece siyah kullanacağınız anlamına gelmiyor. Farklı renk tonlarıyla da aynı estetik albeniyi yakalayabilirsiniz. Aksesuarlarınızda kullanacağınız kırmızı ve mavi tonlar siyah duvarlarınızla uyum yakalayarak yaşam alanınıza karakter katar. 

11. Duvarlarınızı Boyamak Zorunda Değilsiniz

Tamamen siyaha boyalı bir oturma odası herkes için kolay olmayabilir. Bu durumda, sadece tavanınızın kenar kısımlarını boyamanız daha pratik bir çözüm olabilir. Salonunuzun köşe hatlarına ekleyeceğiniz bu siyah vurgu ile alanınıza karakter verebilir, öne çıkarmak istediğiniz bir bölgeyi kolaylıkla belirtebilirsiniz. 

En özel mobilyaların online satış adresi Neslive olarak hazırladığımız bu içeriğimizde ihtişamıyla görenleri hayran bırakan siyah salon dekorasyon fikirlerini derledik. 

Siz de siyah salon dekorasyonu için yazımızda okuduklarınızı kendi yaratıcılığınızla birleştirerek, şık ve ihtişamlı yaşam ortamları hazırlayabilirsiniz. 

Aynı zamanda Göz Alıcı Salonlar İçin 6 Köşe Koltuk Dekorasyon Fikri başlıklı içeriğimizi okuyabilir, mobilya ve dekorasyon üzerine yazdığımız diğer yazılarımız için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Salon dekorasyonunda fark yaratacak, oturma grubu ve yemek odası mobilyaları için Neslive’i tercih edebilirsiniz. 


Editörün Seçimi