Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

Göz Alıcı Salonlar İçin 6 Köşe Koltuk Dekorasyon Fikri

Göz Alıcı Salonlar İçin 6 Köşe Koltuk Dekorasyon Fikri

Köşe koltuk dekorasyon fikirleri, estetik yaşam alanları oluşturmak isteyen fakat bu sırada konforu da geri plana atmayan kişilerin merceğinde olan konulardan. Özellikle de çok geniş olmayan iç mekanların dekorasyonunda sıkça tercih edilen köşe koltuklar, doğru parçalar ile tamamlandığında göz alıcı bir şıklık sunuyorlar. 

İyi ama oturma odası ve salonlara maksimum rahatlık ve şıklık sunan l koltuk ya da bir diğer ismi ile köşe koltuk dekorasyonu nasıl yapılır? 

İçeriğimizde, evlerinizde estetik şıklığı ön plana çıkarırken kusursuz konforu da geride bırakmayacak köşe koltuk dekorasyon fikirlerine yer veriyoruz. Önerilerimizi inceledikten evinizin dekorasyonuna ve kişisel zevklerinize en uygun alternatifleri hayata geçirebilir, iç mekanlarınızdaki eşsiz dönüşümün mimarı olabilirsiniz! 

Buna ek olarak, televizyon ünitelerinin dekorasyonuna dair en şık önerileri TV Ünitesi Nasıl Dekore Edilir? İlham Alabileceğiniz 5 Fikir başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. 

Şıklığa Açılan Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri 


İç mekanların karakterini belirleyen en önemli unsurlardan biri hiç kuşkusuz mobilyalardır. Estetik değeri ile salon dekorasyonlarında rağbet gören koltuk takımı modelleri, geçmişten günümüze dek pek çok değişikliğe uğramış olsalar da bugün köşe koltuk takımlarının bu konuda söz sahibi olduğu söylenebilir. 

Modern evlerde sıkça gördüğümüz köşe koltuklar, doğru dekorasyon öğeleri ile desteklendiklerinde; salonların yıldızı haline dönüşebilirler. Buna ek olarak hem büyük hem de küçük mekanlara uyum sağlayarak çok yönlü bir kullanım ve esnek oturma seçenekleri sunabilirler. 

Peki ihtişamın ön planda olduğu iç mekanlarda köşe koltuklar nasıl dekore edilmelidir? İşte yanıtı! 

1. Köşe Koltuklar ile Mekansal Organizasyon 


Mekansal organizasyon, iç mimaride mekanın işlevselliğini etkileyen en önemli ayrıntılardan biri olarak üzerinde durulması gereken konular arasında yer alıyor. Hem dinlenme hem de yemek alanı olarak değerlendirilen ve bir duvar ile ayrılmayan salon ve oturma odası dekorasyonlarında, karmaşık bir görünüm oluşmasını engelleyebilmek adına mekanı doğru parçalarla ve doğru biçimde organize edebilmek büyük önem taşıyor.

Bu doğrultuda köşe koltuk takımları ile yemek odası dekorasyonu ve yaşam alanlarınız arasına görünmez bir çizgi çekebilir; hem bütünleşik hem de birbirinden bağımsız bir ambiyans yaratabilirsiniz. 

Örneğin yaşam alanlarınızda kusursuz bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak Renzo Köşe Koltuk Takımını, iç mekanlarınızı ayıran bir parça olarak da değerlendirebilirsiniz. 

2. Estetik Bir Duruş Sergileyen Kırlentler 


Kırlent ve yastık kullanımı, köşe koltuk dekorasyon fikirleri arasında oldukça popüler stil önerilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda sizler de l koltuklarınızın tarzını doğru parçalar ile zenginleştirmek isterseniz, köşe koltuğunuzun dokusu ve desenleri ile uyum oluşturabilecek kırlent ve yastıkları koltuğun üzerinde konumlandırabilirsiniz. 

Eğer koltuk kumaşınız sade ve açık renkte ise renkli ve desenli kırlent modelleri, salon dekorasyonuna renk katacaktır. Rahatlığında hayal ettiğiniz konforu, tasarımında istediğiniz tarzı bulabileceğiniz sade bir köşe koltuk arayışında iseniz Otello Relax Koltuk Takımını tercih edebilirsiniz. 

3. Koltuk Şalı ile Tamamlanan L Koltuk Dekorasyonu 


Köşe koltuklarınızın dekorasyonu için dikkate alabileceğiniz bir diğer dekorasyon önerisi ise son dönemin popüler tekstil ürünlerinden biri olan koltuk şalları ile yeni bir düzen oluşturmak. Özellikle iç mimarların dekore ettiği evlerde vazgeçilmez bir dekoratif eşya olan koltuk şalları, köşe koltuk takımlarınız ile bir araya geldiğinde şık bir kombin oluştururlar. 

Eğer köşe koltuklarınız koyu renkli ise koltuk şalı tercihinizde, koltuklarınızın üzerinde zarif bir duruş sergileyecek gri alt tonlu alt tonlu alternatiflere yönelmenizi tavsiye ederiz. Köşe koltuk takımlarınızın döşemeleri açık renkli ise desenli koltuk şalları güzel bir tamamlayıcı olacaktır.

4. Dekorasyonu Vurgulayan Sehpalar 


Estetik yönüne ek olarak işlevsel artıları ile iç mekanların vazgeçilmez mobilya ürünü olan yan ve orta sehpaların, köşe koltuk dekorasyonu yaparken de kullanabileceğiniz şahane birer yardımcı öge olduğu söylenebilir. 

Televizyon karşısında bir şeyler atıştırırken ya da konuklarınız ile birlikte kahve içerken sizlere konfor sunmayı vadeden sehpalar, aynı zamanda koltuklarınızın şık tasarımını da ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır. 

Bu yüzden, köşe koltuk dekorasyon fikirlerini hayata geçirirken evinizdeki koltukların tasarım dili ile uyum oluşturacak zigon sehpa ve orta sehpa kullanımını da es geçmemenizi öneririz. 

Estetik stiline ek olarak işlevsel özellikleri ile beğeni toplayan sehpa modellerini ise Neslive’de bulabileceğinizi tekrar hatırlatalım.

5.Köşe Koltuk Dekorasyonunu Tamamlayan Halılar 


Halılar ve kilimler, ev dekorasyonuna stil kazandıran en önemli ögeler arasında yer alıyor. Bu doğrultuda, köşe koltuk dekorasyon fikirleri arasında yer alan bir diğer önerimiz ise tamamlayıcı bir unsur olarak halı ve kilim kullanımı. 

U ya da l koltuğunuzun bulunduğu alanı dekore ederken tercih edeceğiniz halının, köşe koltuk dekorasyonunun bir parçası olduğunu unutmamalısınız. Yere, köşe koltuğun rengi ve stili ile bütünleşecek bir kilim veya halı sermenizi öneririz. Buna ek olarak halınızın ölçüleri hem dekore ettiğiniz oda ile hem de köşe takımınıza uygun ebatlarda olmalıdır. 

6. Köşe Koltuk Dekorasyonunun Püf Noktası: Puflar 


Puflar, son dönemin popüler dekorasyon anlayışı olan modern stile uygun olarak tasarlanan iç mekanlarda önemli role sahip mobilya alternatiflerinden biri olarak göz dolduruyor. Minimalist duruşu ile kendi başına da eşsiz bir stilin odağını oluşturan puf modelleri, köşe koltuk ya da berjer gibi temel mobilyalar ile bir arada kullanıldığında ise kusursuz bir şıklığın kapılarını aralıyor.

Bu anlamda köşe koltuk dekorasyon fikirleri ile ilgili arayışı olanlar için bir diğer önerimiz de dekorasyonun tamamlayıcı unsuru olarak evlerinin stiline uygun puf modellerini tercih etmeleri olacaktır. 

Aradığınız rahatlığı ve hayallerinizdeki kusursuz atmosferi, köşe koltukların yakınına yerleştirdiğiniz puflar sayesinde bulabilirsiniz. 


Puf dekorasyonuna dair ilham alabileceğiniz fikirleri, Puf Nedir? İç Mekanlarda Puf Kullanımı başlıklı içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

En özel mobilyaların online satış adresi Neslive olarak hazırlamış olduğumuz içeriğimizde evlerini çağdaş stile göre dizayn eden okuyucularımız için birbirinden şık köşe koltuk dekorasyon fikirlerine yer verdik. 

Salonlarınıza çok yakışacak, kalitenin ve şıklığın bir araya geldiği kusursuz köşe koltuk modelleri için Neslive’in köşe koltuk takımlarına göz atmadan karar vermemenizi öneririz. 

Neslive farkı ile evlerinizde oluşturacağınız sıradışı ambiyansın mimarı olabilir, ayrıntıları ile göz dolduran lüks ve ihtişamlı bir tarzın kapılarını aralayabilirsiniz! 


Editörün Seçimi