Tüm Ürünlerde Ücretsiz Teslimat & 9 Taksit!

Şifonyer Ne Demek? Şifonyer Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Şifonyer Ne Demek? Şifonyer Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yatak odalarının vazgeçilmez eşyalarından olan şifonyer hem fonksiyonel hem de estetik olarak odanıza yapabileceğiniz en güzel dokunuşlardan. Uzun yıllardır var olan kullanımı nedeniyle herkesin hayatının bir parçası olsa da şifonyer ne demek, şifonyer nasıl dekore edilir sorularına net bir cevap vermek pek mümkün değil.

En özel mobilyaların online satış adresi Neslive olarak bugünkü içeriğimizde şifonyer hakkındaki tüm sorularınıza yanıt vereceğiz. Böylece yatak odalarınızı dekore ederken satın alacağınız şifonyerin nasıl olması gerektiğini bilerek, ihtiyacınız olan ürünü pratik bir şekilde tespit edebileceksiniz.Aynı zamanda diğer içeriklerimizden  Makyaj Masası Düzeni Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyarak yatak odası dekorasyonuna dair bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz.

Şifonyer Ne Demek?Daha önce de belirttiğimiz gibi neredeyse her yatak odasında bir şifonyer olduğunu söylemek gayet doğru olur. Basit şekilde yaklaşıldığı zaman sadece kıyafetlerinizi koyduğunuz bir alan olarak gözükse de aynı zamanda odanıza bir yüzey alanı sunduğunu da atlamamak gerekir.

Şık ve lüks bir yatak odası atmosferi istiyorsanız asla atmamanız gereken bir parça olan şifonyer kesinlikle komodinlerle karıştırılmamalıdır. Şifonyerin komidinlerden en büyük farkı, şifonyerin sunduğu dikey yükseklik, çok çekmeceli yapı ve geniş alan hacmidir. Yatak odanızda dilediğiniz yere yerleştirebileceğiniz şifonyerin aksina komidinler yatağın her iki kenarında simetrik şekilde bulunmalıdırlar. 

Şifonyer ne demek tam olarak anladıktan sonra dilerseniz nasıl dekore edilmesi gerektiğini de anlatmaya başlayabiliriz.

Şifonyer Dekorasyonu Nasıl Yapılır?


Çoğu dekorasyonda olduğu gibi şifonyer dekorasyonu yaparken de ilk göz önünde bulundurmanız gereken unsur şifonyerinizi ne amaçla kullanacağınız olmalıdır. Şifonyerinizin işlevini belirlemek harika bir tasarımın ilk adımıdır. Doğru ya da yanlış bir dekorasyon yöntemi olmamasından dolayı her şey sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Dilerseniz üstüne ekleyebileceğiniz bir ayna ile makyaj masası olarak kullanabilirsiniz dilerseniz yatak odanızda ufak bir çalışma alanı yaratabilirsiniz.

Üzerine yerleştirebileceğiniz aynalardan çiçeklere, şifonyer dekorasyonu yaparken kullanabileceğiniz tüm fikirleri sizler için derledik. Dilerseniz şifonyer dekorasyon fikirleri listemizle başlayalım.

1. Fotoğraf ile RenklendirinŞifonyerinizin üstüne yerleştirebileceğiniz bir sanat eserini ya da güzel bir aile hatırasını sergilemek her zaman oldukça şık durmasına yardımcı olur. Hem yatak odanıza sıcak bir hava katacak hem de estetik olarak şık bir atmosfere sahip olmasını sağlayacaktır. 

2. Ufak Aksesuarlarla TaçlandırınYaşam alanlarınızda sergilediğiniz biblo, vazo tarzındaki objelerinizi şifonyerinizin üstünde sergileyebilirsiniz. Dağınık bir görüntüye izin vermeden, yatak odanızda yaratmışolduğunuz tema ile uyumlu bir şekilde yerleştireceğiniz bu nesneler, odanızı canlı hale getirerek şıklık katacak. 

3. Denge SağlayınŞifonyerinizin görsel denge sağlaması için bulunduğu duvarın üstünde büyük bir objeye ihtiyacı vardır. Bir pencerenin altına yerleştirilmişse bir şey koymanıza gerek kalmamıştır. Fakat bir boş duvarın altında ise, şifonyerin üzerindeki duvara büyük bir ayna, tablo veya takı koleksiyonunuzu asın. En iyi görünümü elde edebilmeniz için aynanız veya astığınız obje  şifonyerin üst kısmının genişliğinin en az yarısı kadar olmalı, şifonyerin kendisinden daha geniş olmamalıdır.

4. Dikeyliği TamamlayınŞifonyerin üstüne astığınız aynanın ya da tablonun yanında duran uzun bir parçaya da ihtiyacınız var. Başucu lambanız odanın diğer tarafında ise, bu odanıza yerleştirebileceğiniz ikinci bir lamba için harika bir yerdir. Eğer lamba tercih etmek istemiyorsanız, fikir alabileceğiniz diğer seçenekler de şunlardır:

  • Uzun ev bitkisi
  • Dekoratif sepet 
  • Uzun mumluklar
  • Çiçeklerle dolu bir vazo

5. Kişisel Eşyalarınız İçin Bir Yer BulunŞifonyerinizin etrafını yukarıda belirttiğimiz şekilde dizayn ettikten sonra sıra üstüne yerleştirebileceğiniz ve bir bütün halinde şifonyerinizin görüntüsünü estetik hale getirebileceğiniz eklemeye geldi. Üstüne koyabileceğiniz bir tepsi ile sadece dekoratif olarak değil fonksiyon olarak güzel bir eklenti yapmış olacaksınız. Tepsiyi takılar, parfüm şişeleri veya küçük koleksiyon parçaları gibi objeleri yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Anahtarlarınız ve cüzdanınızı da koyabileceğiniz bu tepsi ile yatak odanızla bütünleşmeniz çok daha kolay olacak.

Şifonyerinize uygulayabileceğiniz ve odanızla uyumlu bir dekorasyon yakalayabileceğiniz dekorasyon fikirlerini anlattığımız yazımızın sonuna geldik.  Şimdi dilerseniz aynı zamanda derli bir görüntüye sahip olması gereken şifonyerlerin düzenlemelerinin nasıl yapıldığına geçelim.

Şifonyer Nasıl Düzenlenir?Etrafını güzel bir dekorasyonla tamamladıktan sonra şifonyerinizi en işlevli haliyle kullanmak için, şifonyer düzenini doğru yapmanız gerekir. Şifonyerlerin en önemli avantajı kıyafetlerinizi kategorilere ayırabilme özelliğidir. Daha sık kullandığınız kıyafetlerinizi saklamayı tercih ederek kıyafet arama sorununu da ortadan kaldırabilirsiniz. Gelin birlikte şifonyer nasıl düzenlenir inceleyelim.

Şifonyer düzenlerken en dikkat edilmesi gereken nokta, çok fazla eşyayı az yere sığdırabilmektir. Şifonyere koyacağınız kıyafetleri ütüleyip katladıktan sonra yerleştirmeniz dağınıklığın önüne geçecektir. Katlanmayan kıyafetler şifonyeri  her açışınızda dağınık bir görüntü ortaya çıkmasına sebep olacaktır.
Dikey yapısından dolayı alt çekmecelerini kullanmak zor olan şifonyerinizi düzenlerken sık kullandığınız eşyalarınızı üst raflara koyun. Bu sayede kullanmak için almak istediğiniz eşyaları alırken zorlanmayacaksınız.
Çekmecelerinize yerleştirebileceğiniz düzenleyici aparatlarla daha fazla eşyayı derli bir şekilde saklayabilirsiniz. 

Şık Görünümlü Şifonyer Modelleri


1. Alvin ŞifonyerAhşap ve metal ayak seçeneklerine sahip olan Alvin şifonyer modeli şık tasarımı ve 6 adet çekmecesinin sağladığı fonksiyonelliği ile öne çıkıyor. Kapağında bulunan mdf kaplaması ile oldukça estetik görüntüye sahip oluşu ve ceviz kaplamasının oldukça dayanıklı olmasıyla iyi bir tercih. 

2. Rita ŞifonyerYan cephelerindeki siyah detaylar ve metal ayaklarıyla Rita şifonyer, uzun kullanıma karşı dayanıklı yapısı ile dikkat çekiyor. 93 cm olan yüksekliği ile üstüne ekleyebileceğiniz ayna için de ideal kullanım uzunluğu sunuyor. 4 çekmecesi ile birçok eşyayı düzenli bir şekilde depolayabilir, Amerikan ceviz kaplama kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

3. Elegant ŞifonyerMetal ve füme ayakları ve doğal abanoz kapaklarıyla odanıza zamansız bir şıklık katacak olan Elegant şifonyer, iki kapaklı ve iki çekmeceli yapısı, çekmece ray sisteminin kendinden frenli olmasıyla da oldukça rahat bir kullanıma sahiptir.

En özel mobilyaların online satış adresi Neslive olarak şifonyer ne demek, şifonyer dekorasyonu nasıl yapılır sorularının cevaplarını yanıtlamaya çalıştık. Yazımızda belirttiğimiz dekorasyon fikirleri ile yapacağınız şifonyer dekorasyonlarının evlerinize şıklık kazandıracağından eminiz.

Ayrıca şu içeriklerimiz de dikkatinizi çekebilir:

Editörün Seçimi